Dodano 23.11.2017

Od stycznia 2018 roku wszystkie podmioty gospodarcze będące podatnikami VAT będą zobligowane do prowadzenia ewidencji VAT w formie elektronicznej. Jest to powiązane z obligatoryjnym wysyłaniem plików JPK_VAT (jednolity plik kontrolny  VAT) przez wszystkich podatników VAT.

Co się zmieni dla mojej działalności?

Jeśli do tej pory nie ewidencjonowali państwo transakcji VAT w formie elektronicznej. Od tej pory będzie to czynność wymagana przez urząd skarbowy. Jeśli, więc nie posiadają państwo żadnego systemu do ewidencjonowania VAT i prowadzili państwo Rejestry VAT w wersji papierowej na podstawie, której wysyłają państwo deklaracje wypisane ręcznie to niestety proces ten będzie od stycznia zdecydowanie odmienny.

Jak poradzić sobie z elektroniczną ewidencją VAT?

Dla osób nie prowadzących elektronicznej ewidencji VAT są dwa rozwiązania. Jedno z nich to przekazanie usług do biura rachunkowego, które świadczy usługi związane z rejstrowaniem zapisów do ewidencji VAT w formie elektronicznej. Takie osoby zapraszamy do kontaktu z nami, w celu przygotowania indywidualnej oferty. Oprócz kontaktu z wykwalifikowanym biurem rachunkowym proponujemy również zaopatrzyć się w system informatyczny pozwalający, dzięki któremu faktury sprzedaży i/lub zakupu możnaby zapisywać w formie elektronicznej. W tej sytuacji nasze biuro rachunkowe z Bydgoszczy również może Państwu pomóc oferując współpracę z partnerem Insert i zaoferować program Subiekt GT.

Jeśli mają państwo jakieś pytania zapraszamy do kontaktu:

Kontakt Biuro Rachunkowe