Dodano 11.12.2017

5 grudnia przyjęto w Uni Europejskiej regulację w sprawie pobierania podatku od towarów i usług (VAT) od handlu internetowego. Poprawka ta miała na celu ułatwienie pobierania VAT w przypadku zakupu produktów lub usług przez internet oraz zapobiec oszustwom podatkowym wykorzystującym dotychczasowe luki podatkowe.

Portal ogólnoerupejski

N Jednym z proponowanych rozwiązań dotychczasowego problemu ma być stworzenie międzynarodowego platformy internetowej do pobierania VAT od transakcji internetowych. Podstawowym założeniem tego pomysłu jest prostota pobierania podatków od firm oraz przejrzystość dochodów dla państw członkowskich.

Gdzie trafi VAT?

JVAT z założenia ma trafiać do państwa, w którym znajduje się konsument. Ma skutkować prostym w ocenie kierunkiem przepływu VAT oraz być możliwie sprawiedliwą formą podziału dochodów z tego podatku między państwami. Drugą stroną obrotu tego podatku jest przeniesienie odpowiedzialności za odprowadzenie podatku VAT na portale internetowe. Co przekierowuje jednoznacznie odpowiedzialność za podatek na sprzedającego w internecie.

Jeśli mają państwo jakieś pytania zapraszamy do kontaktu:

Kontakt Biuro Rachunkowe